Anotace příspěvku na Tarotové konferenci 2022

Kolo roku je oblíbený systém svátků, který se používá v moderním čarodějnictví a pohanství. Za obvyklými osmi svátky a jejich tradičními oslavami se toho však skrývá mnohem víc a ani Kolo není jenom jedno.

V přednášce se podíváme na původ Kola roku, na jeho různé historické i současné podoby a na způsoby, jak ho my sami můžeme zařadit do své praxe.

Kolo se točí a my můžeme jeho sílu využít v nás prospěch a zároveň pracovat na tom, aby nás jeho pohyb nezastihl nepřipravené a nesemlel.

Adéla Burkyt Dvořáčková

Magie a čarodějnictví mě fascinovaly od dětství. První knihy a tarotové karty jsem si koupila už na základní škole. Svou cestu čaro-světem jsem začínala s knihami o wicce pro samostatně praktikující a se Zlatým tarotem. Postupně jsem se přesunula k runám, Everyday Witch nebo Runic Tarotu, pohanství, tradičnímu čarodějnictví… a ke spoustě dalším věcem, které jsem na své cestě potkala, zalíbily se mi a zařadila jsem je postupně do své praxe.

Teď, skoro po dvaceti letech studia, se věnuji (pokud už to musím nějak nazvat) eklektickému čarodějnictví, runové magii a výkladům tarotu. Moje praxe je proměnlivá stejně, jako jsem se za ty roky měnila já sama a svět okolo. Těším se, kam mě další roky a kroky na mé cestě zavedou.

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.